Generali Poznań
Generali Group

Generali

Generali zostało założone w 1831 r. jako Assicurazioni Generali Austro – Italiche w Trieście (ówczesnym ośrodku morskim monarchii austro-węgierskiej). Pierwszym prezesem spółki został wybrany Johann Christoph Ritter von Zahony. Był on zamożnym właścicielem ziemskim, członkiem Towarzystwa Rolnego, deputowanym na giełdę, członkiem izby handlowej w Trieście. Wraz z bratem prowadził w Wiedniu firmę handlową. Bardzo ważną rolę dla rozwoju towarzystwa odegrał jego drugi prezes Marco Besso, który rozpoczął międzynarodowa ekspansję firmy.

Historia Generali w Polsce sięga roku 1837. Ekspansja rozpoczęła się w 1925 roku, po uzyskaniu zgody na działalność ubezpieczeniową na terenie całej Polski. W okresie międzywojennym Generali miało swoje przedstawicielstwa we wszystkich większych miastach polskich m.in. w Warszawie, Lwowie, Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Wilnie. Wraz z austriacką spółką „Erste Allgemeine Versicherung” posiadało również znaczne udziały w trzech polskich spółkach: „Generali Port – Polonia”, „Patria” oraz „Varsaviana”. Działalność została zatrzymana w 1948 r. odebraniem wszystkich praw prywatnym ubezpieczalniom.

W 1998 Generali wróciło do Polski jako Generali – Risk Consulting Sp. z o.o.

Generali OFE obsługuje i zabezpiecza finanse ponad miliona klientów Generali OFE w Polsce i w 2012 r.  zostało zwycięzcą prestiżowych rankingów zarówno „Gazety Wyborczej” jak i „Rzeczpospolitej”.

Jedynym akcjonariuszem Generali T.U. S.A. i Generali Życie T.U. S.A. jest Generali PPF Holding B.V. Jedynym akcjonariuszem Generali Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. jest Generali T.U. S.A


 

[prettyfilelist type=”pdf,doc,zip” filesPerPage=”15″]